Dinazorlar Hakkında Ufak Bilgi; Dinozorlar 100 milyon yıldan fazla bir zaman kara hayatına egemen olmuş hayvanlardır. Dinozor, Yunancada korkunç kertenkele anlamına gelen iki sözcüğün birleştirilmesinden oluşturulmuştur. Bunun nedeni, geçmişte bilimadamlarının dinozorları bir cins kertenkele sanmalarıdır. Türkçede yaygın fakat yanlış olarak dinazor diye yazıldığı da olur. Dinozorlar yeryüzünde ilk kez 200 milyon yıl önce göründüler. 65 milyon yıl önce ise, çok sayıda dinozor türünün nesli tükenmişti. Dinazor linkine bakabilirsiniz.
Dinozorlar 100 milyon yıldan fazla bir zaman kara hayatına egemen olmuş hayvanlardır. Yeryüzünde çok sayıda dinozor türü bulunmaktaydı. Bunlardan kimi bitkilerle beslenirken, kimi et yiyordu. En kalabalık otçul dinozor türleri, apatosaur ve brachiosaur idi. Bunlar gelmiş geçmiş en büyük hayvanlardı. Etçil dinozorlar, tıpkı insanlar gibi arka ayaklarının üzerinde yürüyorlardı. Bu nedenle ön ayakları kollara benzemiş ve çok küçükleşmişti.Dinozorların nasıl yok olduğu bilinememektedir. Bazı bilimadamları göktaşlarının Dünya'ya çarpıp onları yok ettiği görüşündedir. . 65 milyon yıl önce çok sayıda dinozor türünün nesli tükenmişti.
Google Reklamları
Ana Sayfaya Git  |  Dinazor Resimleri  |  dinazor
dinazor
Google Reklamları
dinazor resmi hakkında bilgi
Resmin Kategorisi:Dinazor Resimleri
Yüklenme Tarihi:2008-06-18
Görüntülenme Sayısı:43604
dinazor resmine ait yorumlar;
Gönderen: ozyurtTarih: 2011-01-04
dinozorlar eski yaratiklardir igincdirler
Gönderen: kiro apaciTarih: 2010-11-26
eeeee cok kiro apaci bi hayvandir dinozorlar
Gönderen: tugce erdoganTarih: 2010-05-04
cok korkunc bir sey bu
Gönderen: sevdalinkaTarih: 2010-04-25
ay annecim bu kadar korkunc bise yok ya r n
Sende Yorum Yaz !
Gönderen ;
Yorumunuz ;
 
Hayvanlarla alakalı en güzel belgeselleri izlemek için; Belgesel izle sitemize bekleriz . İlginizi çekebilecek bir konu : Hayvanlar aleminde çiftleşme linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
İstatistikler
Toplam 5,499 resim bugün 450 defa görüntülendi. Sitemizde şu an 7 ziyaretçi var.
hayvanlar, hayvanlar alemi, hayvan resimleri, evcil hayvanlar, vahşi hayvanlar, belgesel izle